Profilaktyka

Zapobiegaj problemom z zębami

W trosce o zdrowie naszych pacjentów szczególną uwagę przywiązujemy do profilaktyki.przegląd zębów
Stawiamy na:

 • profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie
 • fluoryzację
 • lakowanie zębów
 • wczesne wykrywanie początkowej próchnicy
 • instruktaż prawidłowej higieny

Niszczycielski kamień

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak wiele zniszczeń w jamie ustnej powoduje kamień nazębny.

Przedstawiamy 3 powody dla których warto usuwać kamień:

 • Kamień niszczy ząb-bakterie obecne w kamieniu wytwarzają kwasy, które niszczą szkliwo zęba i powodują próchnicę
 • Kamień niszczy dziąsło wokół zęba-bakterie wytwarzają również toksyny, które powodują stan zapalny dziąsła wokół zęba. Objawia się to opuchnięciem, zaczerwienieniem oraz krwawieniem. Zęby nabierają charakterystycznego żółtego koloru. Dziąsła są obolałe i pojawia się przykry zapach z ust.
 • Kamień niszczy kość-nieusuwany systematycznie kamień stopniowo obrasta ząb i jak lodowiec przesuwa się w stronę wierzchołka korzeni. Niszczy on więzadła łączące korzenie z kością. Powstaje stan zapalny kości. Ząb zaczyna się ruszać i wypada.

Naszym pacjentom zalecamy zabieg pełnej higienizacji jamy ustnej co 4-6 m-cy. Zabieg taki składa się z czterech etapów, których rezultatem jest perfekcyjnie czysta powierzchnia każdego zęba:

 • Usunięcie złogów nazębnych przy pomocy energii drgań ultradźwiękowych skalera.
 • Następnie na całą powierzchnię zębów kieruje się specjalny piasek pod wysokim ciśnieniem, którego drobinki dokładnie, a zarazem bezpiecznie oczyszczają szkliwo zębów. W trosce o komfort pacjentów do zabiegu stosujemy unikalny proszek czyszczący, o neutralnym smaku, który działa bardzo delikatnie nie powodując podrażnienia dziąseł ani uczucia słoności w jamie ustnej.
 • Polerowanie profesjonalną pastą w celu wygładzenia powierzchni.
 • Fluoryzacja, polega na pokryciu oczyszczonych zębów żelem, zawierającym wysokie stężenie fluoru.
 • Działanie to ma na celu przede wszystkim funkcję ochronną dla szkliwa, które wcześniej zostało idealnie oczyszczone.

Jest to też zabieg który rutynowo stosujemy przed wykonaniem wybielania zębów u naszych pacjentów. Po takim zabiegu, możemy być pewni, że stan higieny w naszej jamie ustnej jest wzorowy.

Instruktaż higieny

Do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej w warunkach domowych niezbędny jest instruktaż higieny przeprowadzony przez dyplomowaną higienistkę w naszej Klinice. Wbrew pozorom szczotkowanie zębów oraz stosowanie nici dentystycznych nie jest łatwe. Stąd niezwykle ważny jest prawidłowy dobór szczoteczek i nici.

Lakowanie

To zabieg pokrywania trudno dostępnych do oczyszczania powierzchni zębów specjalnym preparatem zabezpieczającym przed rozwojem próchnicy. Polecamy go szczególnie u dzieci na świeżo wyżnięte zdrowe zęby aby je ochronić i uniemożliwić pozostawanie resztek pokarmowych w zagłębieniach zębów.
stomacare grafika

Laserowe wykrywanie próchnicy

Im szybciej wykryjemy zmianę, nawet początkową, i ją usuniemy tym lepiej. W naszej Klinice do wczesnego wykrywania zmian próchnicowych stosowana jest laserowa diagnostyka próchnicy urządzeniem Diagnodent. Takie zmiany nie są często widoczne gołym okiem ani na zdjęciu rtg, a skuteczność metody laserowej w ich wykrywaniu to 90%! Wczesne wykrycie tych zmian umożliwia zastosowanie minimalnie inwazyjnego leczenia z zachowaniem jak największej ilości tkanek zęba.

Nie wolno odwlekać wizyty w gabinecie stomatologicznym. Próchnica początkowa najczęściej nie boli, a kiedy już występują dolegliwości bólowe to jest to stan bardzo zaawansowany. Leczenie podjęte odpowiednio wcześnie może okazać się niemal bezbolesne. Im większy stopień zniszczenia zęba tym leczenie jest dłuższe, mniej komfortowe oraz bardziej kosztowne.

Kontakt

StomaCare
ul. Łucka 20 lok. uż. 21
00-845 Warszawa

tel. (22) 216 86 37
tel. (22) 620 78 80
tel kom. +48 500 119 453
mail: gabinet@stomacare.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 20:00
Sobota: 9:00 -14:00