16 listopada 2020
Leczenie małych Pacjentów wymaga szczególnej subtelności, gdyż bardzo ważne jest, aby podczas zabiegu nie wywołać u nich traumy.
Negatywne doświadczenia wyniesione z gabinetu stomatologicznego rzutują na późniejsze podejście do zagadnień związanych z dbaniem o uzębienie oraz zniechęcają do regularnych odwiedzin stomatologa.
Co zrobić, żeby uniknąć takiej sytuacji? Dobrym wyjściem okazuje się wizyta adaptacyjna, o której więcej dowiecie się w dalszej części.
Jaki jest cel wizyty adaptacyjnej?
Wizyty adaptacyjne są świetnym sposobem zbudowania nici zaufania pomiędzy stomatologiem a małym Pacjentem. W ich trakcie dziecko będzie mogło zapoznać się z personelem pracującym w klinice, obejrzeć sprzęt używany w trakcie zabiegów czy pobawić się specjalnymi zabawkami, które oprócz frajdy przyniosą mu odpowiednią wiedzę na temat domowej profilaktyki jamy ustnej. Ponadto eksperci wyczerpująco i możliwie najbardziej zrozumiale odpowiedzą na wszelkie nasuwające się pytania, a doświadczony stomatolog sprawdzi stan uzębienia malucha.
Wizyta adaptacyjna ma przede wszystkim stworzyć odpowiednie podłoże pod ewentualne leczenie małego Pacjenta. Jej ważnym aspektem jest wywołanie wrażenia, że podczas pobytu w gabinecie stomatologicznym nie ma się czego bać. Dziecku dużo łatwiej będzie się odstresować i zdecydowanie lepiej przejdzie przez wszelkie zabiegi, a ryzyko wystąpienia niemiłych doświadczeń związanych z dentystą zostanie mocno zredukowane.