O programie Klinika Bez BÓLU

75 proc. pacjentów obawia się bólu podczas leczenia zębów — wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Z gabinetu dentysty koszmarnie wspominamy przede wszystkim usuwanie zębów.

Ból w trakcie znieczulania zębów przez zabiegiem jak i samego leczenia zębów to jeden z najpopularniejszych stereotypów pielęgnowanych w społeczeństwie od zarania dziejów. Trudno dziś nawet ustalić, kto zaczął, ale nawet najlepiej wykwalifikowanym lekarzom nie pomagały: narzędzia wyjęte niczym z horroru, znieczulenia, które wcale nie znieczulały, czy — jeszcze całkiem niedawno — warunki w jakich przyjmowali w szkolnych gabinetach. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne postanowiło zapytać Polaków, czy spotkanie z dentystą rzeczywiście boli?

Z odpowiedzi wynika, że 75 proc. pacjentów obawia się bólu podczas leczenia zębów. Zdecydowana większość (blisko 77 proc.) pacjentów zaznała bólu w gabinecie stomatologicznym. Bolało połowę respondentów, którzy kiedykolwiek usuwali ząb. Co trzeci pacjent czuje lęk przed wizytą, dla 44 proc. pacjentów strach ma wpływ na częstotliwość wizyt. Co warte uwagi, aż 85 proc. ankietowanych przyznało, że jest w stanie dopłacić do standardowej ceny aby bezboleśnie usunąć zęba. My wychodzimy naprzeciwko oczekiwaniom pacjenta i mamy rozwiązania żeby wizyta w naszym gabinecie była bez bólu.

GAZ ROZWESELAJĄCY

Sedacja wziewna to bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z  lękiem przed bólem. Znajduje zastosowanie w stomatologii oraz w różnych innych dziedzinach medycyny. Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego zrelaksowania oraz uspokojenia, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu oraz pod wpływem sugestii hipnotycznych przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Szczególnie przydatna jest sedacja w stomatologii. Powszechnie stosowana w krajach Europy Zachodniej i w USA, również w Polsce zyskuje coraz większe grono zwolenników. Przeprowadzanie zabiegu stomatologicznego u pacjenta, który jest mocno zdenerwowany i zestresowany nie należy do czynności najprzyjemniejszych. Siłowanie się na rękę, walka o szersze otwarcie buzi, karkołomne zabiegi związane z namówieniem pacjenta (zwłaszcza małego), aby usiadł na fotelu. To codzienność niemal każdego dentysty. Łatwiej jest leczyć pacjenta zrelaksowanego i spokojnego.  Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające, przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta już 20 min. po zabiegu.


Wskazania do zabiegu:

  • utrwalona dentofobia
  • silny strach u pacjentów zarówno u dzieci jak i u dorosłych
  • nadpobudliwość nerwowasilny odruch wymiotny

ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE

Systemy znieczuleń komputerowych to innowacyjne urządzenia, które pozwalają lekarzowi na bezstresowe i bezbolesne wykonanie znieczulenia – szybko, efektywnie i przy minimalnej ilości wkłuć. Dzieje się tak za sprawą delikatnego wprowadzenia środka znieczulającego do tkanek przy jednoczesnej kontroli ciśnienia i ilości podawanego znieczulenia. Wszystkie parametry podawania znieczulenia są sterowane mikroprocesorowo, gwarantując skuteczność zabiegu i bezpieczeństwo pacjenta. Ponadto, znieczulenie komputerowe zapobiega wyciekaniu anestetyku do ust pacjenta, dzięki czemu nie ma ryzyka połknięcia środka znieczulającego, uczucia nieprzyjemnego, gorzkiego smaku w ustach. Warto podkreślić, że podczas podawania znieczulenia komputerowego pacjent nie odczuwa rozpierania tkanek oraz odrętwienia twarzy po zabiegu. Jest to niezwykle komfortowe dla pacjenta, ponieważ brak odrętwienia zapobiega niechcianemu przygryzaniu warg, policzka czy języka. Z kolei innowacyjny i przyjazny wygląd urządzenia w kształcie pióra świetnie sprawdza się szczególnie dla dzieci, które nie będą już kojarzyć znieczulenia z niosącą postrach igłą.

Stomatologia niskoinwazyjna – naprzeciwko dentofobii

Stomatologia niskoinwazyjna, to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, połączonym ze stomatologią opartą na faktach (evidence based dentistry), stworzono protokół postępowania leczniczego, którego fundamentem są: bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Korzystając z oferty placówki świadczącej usługi stomatologii niskoinwazyjnej, pacjenci mogą spodziewać się m.in.: precyzyjnej, szybkiej i nieszkodliwej dla zdrowia diagnostyki, a także atramatycznego, niepowodującego dyskomfortu leczenia różnych chorób jamy ustnej. W protokole leczenia wykorzystywane są metody i urządzenia pozwalające na empiryczne potwierdzenie korzyści jakimi są: komfort, mniej bólu po zabiegu czy doskonałe gojenie.
Współczesna technologia pozwala przeprowadzać procedury stomatologiczne znacznie szybciej niż kiedyś, bez konieczności wybierania pomiędzy maksymalną mocą urządzenia a bezpieczeństwem pacjenta. Nasi lekarze dentyści bez problemu potrafią kontrolować swoje urządzenia, tak aby te były: precyzyjne, bezpieczne dla tkanek i kości, skuteczne, bezbolesne i niepowodujące długotrwałej rekonwalescencji po leczeniu. Dla pacjenta, nowoczesna, bezbolesna stomatologia, to przede wszystkim mniej traumatyczne zabiegi chirurgiczne pomagające w szybszym powrocie do normalnego życia. Nasz gabinet uczestniczący w programie „Klinika bez Bólu” wyposażony jest w urządzenia wpisujące się w filozofię tzw. stomatologii niskoinwazyjnej, w tym Piezotome CUBE, które w znaczącym stopniu przyczynia się do poprawy warunków leczenia stomatologicznego, co w połączeniu z doświadczeniem klinicznym lekarza pozwala na precyzyjne, szybsze, atraumatyczne i bardziej przewidywalne przeprowadzenie zabiegów obejmujących kości.

Umów się na konsultację przez formularz