Stomatologia Dziecięca

Najmłodsi pacjenci w naszym gabinecie są wyjątkowo ważni.

Jako rodzice zdajemy sobie sprawę jak ciężko przekonać dziecko do wizyty w gabinecie lekarskim. Wielu z nas do dziś źle kojarzą się pierwsze wizyty u dentysty. W Stomacare dzięki doświadczonej kadrze lekarskiej z troskliwym podejściem oraz nowoczesnym metodom leczenia i eliminacji stresu łamiemy stereotypy o stomatologach. Dokładamy wszelkich starań aby wizyta Twojej pociechy u naszego dentysty nie skończyła się płaczem, ale pozostawiała same miłe wspomnienia. Takie podejście sprawi, że dziecko chętnie będzie odwiedzać stomatologa , jego zęby pozostaną zdrowe, a rodzice zyskają komfort psychiczny podczas bezstresowych wizyt.

W naszym gabinecie w celu zminimalizowania stresu maluchów stosujemy wiele unikalnych rozwiązań m.in.:

 • W oczekiwaniu na wizytę dziecko może zająć się zabawą-w zanadrzu mamy „magiczne pudełko” pełne książeczek i zabawek
 • Nowoczesne metody leczenia próchnicy bez użycia wierteł i bez bólu–abarazję powietrzną, skaler powietrzny
 • Podczas zabiegu każdy lekarz oraz asystentki zajmą się maluchem tak aby nie poczuł strachu związanego z wizytą, dziecko na fotelu może obejrzeć ulubioną bajkę lub obserwować w kamerze wewnątrzustnej swoje ząbki
 • Na zakończenie wizyty dziecko wybiera sobie upominek
Pierwsza wizyta

Panuje mit, że o zęby mleczne nie trzeba dbać. Nic bardziej mylnego. Zalecamy by pierwsza wizyta odbyła się kiedy pojawią się pierwsze ząbki, nie później niż do 2 r.ż.
Taka wczesna wizyta adaptacyjna w naszej Klinice da Waszemu dziecku i Wam szereg korzyści:

 • Dziecko oswoi się z nowym miejscem, pozna sprzęt, dotknie wszystkiego i obejrzy cały gabinet
 • Pozwoli zbudować z dentystą przyjazną i niepodszytą lękiem relację i przyzwyczaić się do tego, że leczenie ząbków jest czymś normalnym i naturalnym
 • Rodzice dowiedzą się jak dbać o higienę dziąseł i wyżynających się ząbków dziecka
 • Zostanie przeprowadzona demonstracja prawidłowego szczotkowania ząbków
 • Lekarz odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania
Profilaktyka

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dbając o zęby Waszych pociech działamy w myśl tej zasady. Stawiamy na edukację rodziców i dzieci z zakresu higieny jamy ustnej, diety i prawidłowych nawyków żywieniowych zapobiegających rozwojowi próchnicy u dzieci. Wiemy , że to Wasza postawa Drodzy Rodzice w głównej mierze kształtuje świadomość stomatologiczną malucha na przyszłość. Jako zespół specjalistów towarzyszymy Wam i wspieramy radą w drodze do zdrowego uśmiechu Waszych dzieci.

Dodatkowo zabiegi profilaktyczne stosowane cyklicznie w naszym gabinecie stanowią doskonałe uzupełnienie dbania o dziecięce ząbki przez Was na co dzień. Są to:

 • Lakierowanie zębów preparatem z fluorem-wzmacnianie powierzchni szkliwa zarówno zębów stałych jak i mlecznych, powtarzane co 3-6 m-cy
 • Lakowanie – pokrywanie trudno dostępnych do oczyszczania powierzchni zębów specjalnym preparatem zabezpieczającym przed rozwojem próchnicy, polecamy na świeżo wyrżnięte zdrowe zęby aby je ochronić i uniemożliwić pozostawanie resztek pokarmowych w zagłębieniach zębów.
 • Laserowa diagnostyka wczesnej próchnicy-wykorzystujemy nowoczesną metodę przy użyciu urządzenia Diagnodent firmy Kavo. Pozwala ona na wykrycie zmian próchnicowych, które często nie są widoczne gołym okiem ani na rtg. Skuteczność tej metody to aż 90%. Wczesne wykrycie tych zmian umożliwia zastosowanie minimalnie inwazyjnego leczenia z zachowaniem jak największej ilości tkanek zęba.
Leczenie bez borowania

Piasek i ultradźwięki zamiast wiertła.
Jeśli leczenie staje się nieuniknione możecie Państwo być spokojni, że nasz zespół zajmie się pociechą tak aby nie poczuła strachu ani bólu.
W tym celu wprowadziliśmy innowacyjne metody leczenia próchnicy:

 • Nowoczesny system abrazji powietrznej Rondoflexplus umożliwia bezbolesne leczenie próchnicy. Usuwanie próchnicy odbywa się przy pomocy specjalnego piasku, bez hałasu, wiercenia i zachowaniem jak największej ilości zdrowych tkanek zęba. Leczenie takie jest przyjemne dla pacjentów szczególnie wrażliwych jakimi bez wątpienia są dzieci.
 • Skaler powietrzny Sonicflex to z całą pewnością najwszechstronniejszy instrument w stomatologii. Wykorzystując ultradźwięki ma zastosowanie m. in. w bezbolesnym, minimalnie inwazyjnym leczeniu próchnicy bez użycia wiertła.
Tęcza kolorów

Możliwość samodzielnego wyboru koloru wypełnienia przez dziecko z pewnością odwraca jego uwagę od zabiegu minimalizując stres. Wypełnienia stosowane przez naszych lekarzy to w pełni bezpieczne i nowoczesne materiały. Stanowią one równocześnie dodatkową formę profilaktyki , ponieważ uwalniają dużą liczbę jonów fluoru i cynku o działaniu przeciw-próchnicowym. Kolorowe wypełnienie wybrane przez pociechę jest wyjątkowe i niepowtarzalne przez co staje się powodem do dumy i zachęca do codziennego szczotkowania ząbków.

Zapraszamy na wizytę!